Wójt Gminy Radomsko informuje, iż Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił nabór wniosków do konkursu  w ramach Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji  Priorytet 9 Fundusze Europejskie dla Łódzkiego w transformacji działanie FELD.09.03 Przestrzeń w transformacji. W związku z powyższym, informujemy o możliwości ubiegania się o dofinansowanie na budowę instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii.

Energia pozyskiwana z OZE może być wykorzystywana tylko i wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.

Zapraszamy osoby zainteresowane udziałem w projekcie o wypełnienie ankiety i dostarczenie jej do Urzędu Gminy Radomsko (sekretariat)  w nieprzekraczalnym terminie do 11 sierpnia 2023 r. Wszelkie informacje na temat projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy pok. 4 oraz pod nr telefonu 44 683 46 83 w godz. 7.30 – 15.30. Ankieta do pobrania poniżej.

Ankieta ws. OZE

W celu wzięcia udziału w projekcie konieczne jest złożenie wypełnionej i opatrzonej podpisami właścicieli ankiety.

Moce instalacji będą dobierane zgodnie z potrzebami energetycznymi budynków wynikającymi bezpośrednio ze złożonych ankiet.

Zgłoszenie udziału w projekcie nie jest tożsame z zakwalifikowaniem do projektu. Gmina zastrzega sobie prawo do odrzucenia deklaracji w przypadku wątpliwości w zakresie prawdziwości/rzetelności podanych danych.

Zgłoszenie udziału w projekcie nie jest tożsame z montażem instalacji. Na podstawie zgłoszeń gmina opracuje wniosek o dofinansowanie projektu, który w przypadku otrzymania wsparcia zostanie skierowany do realizacji.

Projekt realizowany będzie w przypadku otrzymania dofinansowania na jego realizację ze środków FELD 2021-2027 i podpisania umowy o dofinansowanie.