Gmina Radomsko jest położona w południowej części województwa łódzkiego i składa się z dwóch części oddzielonych od siebie terenem Miasta Radomska.

Jest jedną z 14 gmin w Powiecie Radomszczańskim. Teren Gminy Radomsko stanowi 5,91% powierzchni Powiatu, graniczy z następującymi Gminami: Miastem Radomsko, Kodrębem, Kobielami Wielkimi, Gidlami, Kruszyną, Ładzicami, Dobryszycami i Gomunicami.

Powierzchnia Gminy wynosi blisko 85,6 km², z czego grunty rolne stanowią ok 52% ogólnej powierzchni Gminy, lasy i grunty leśne ok 43%.

W skład gminy wchodzi 9 sołectw: Bobry, Dąbrówka, Dziepółć, Grzebień, Kietlin, Okrajszów, Płoszów, Strzałków i Szczepocice.

Przez sołectwa Szczepocice, Dąbrówka i Bobry przepływa rzeka Warta z bardzo bogatym środowiskiem przyrodniczym. Tereny położone nad brzegami rzeki przeznaczone są na miejsca wypoczynku i rekreacji- posiadają doskonałe warunki do wędkowania.

20170514 181908

Głównym atutem turystycznym gminy są tereny leśne, które stwarzają dobre warunki do wycieczek pieszych i rowerowych.

20170514 173318

Warto również zobaczyć zabytki architektury, które podnoszą atrakcyjność gminy: drewniany dwór w Dziepółci wybudowany w połowie XIX wraz z parkiem

dworek5

oraz Kościół parafialny w Strzałkowie- murowany z XVI w.- przebudowany w 1750 r., a w jego sąsiedztwie zespół parkowo-pałacowy z XVII w.

20170327 162532