Zainteresowani mieszkańcy Gminy Radomsko oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Radomsko spotkali się z przedstawicielami łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektantami obwodnicy Radomska, w ciągu dróg krajowych 42 oraz 91. Podczas spotkania mogli poznać koncepcję przebiegu obwodnicy oraz zgłosić swoje uwagi.

Grupa osób podczas rozmowy Grupa osób podczas rozmowy

Spotkanie informacyjne dotyczące budowy obwodnicy Radomska odbyło się w środę 20 września w OSP w Kietlinie. O planowanej inwestycji mówili przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi i firmy projektowej Value Engineering Sp. z o.o.  GDDKiA jest obecnie w trakcie wykonania pełnego rozpoznania geologicznego wraz z opracowaniem elementów Koncepcji Programowej dla obwodnicy Radomska w ciągu DK 42 i 91.

Grupa osób podczas zapoznawania się z dokumentami wyłożonymi na stołach Kobieta i dwóch mężczyzn . Kobieta zapoznaje się z dokumentami wyłożonymi na stole Trzej mężczyźni siedzący za stołem podczas spotkania Kobieta i dwaj mężczyźni siedzący za stołem podczas spotkania Grupa osób uczestnicząca w spotkaniu Grupa osób uczestnicząca w spotkaniu

Podczas spotkania, mieszkańcy Gminy Radomsko mieszkający w okolicy planowanego przebiegu obwodnicy mogli porozmawiać z projektantami oraz przedstawicielami GDDKiA. Mogli również zgłaszać swoje uwagi do koncepcji projektowej.

- Zbieramy opinie. Można je zgłaszać w wersji papierowej oraz poprzez stronę internetową. Wnioski te będziemy szczegółowo analizowali. Miejmy jednak świadomość, że nie wszystkie te wnioski zostaną rozpatrzone tak, jak by sobie tego życzyli mieszkańcy – zauważa Maciej Zalewski z GDDKiA w Łodzi.

Materiały dotyczące projektowanej drogi oraz wzór Formularza Opinii znajduje się na stronie internetowej: http://dk91obwodnica-radomska.pl oraz poniżej w materiale.

Wypełniony formularz będzie można przekazać w terminie do 5. 10. 2023 r. pocztą tradycyjną lub elektroniczną na jeden z poniższych adresów:

- Value Engineering Sp. z o.o, Aleja Krakowska 22a 02-284 Warszawa

Formularz opinii