Gmina Radomsko przystąpiła do końcowej sprzedaży węgla kamiennego. Tym samym do 31 lipca 2023 roku został wydłużony termin sprzedaży paliwa stałego. Nabór wniosków trwa do 30 czerwca 2023 roku.

 

- W związku z przyjętymi zmianami ustawy z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych informuję o przystąpieniu Gminy Radomsko do końcowej sprzedaży węgla kamiennego. Termin sprzedaży węgla zostaje wydłużony do 31 lipca 2023 roku – wyjaśnia wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Nabór trwa od 8 maja do 30 czerwca 2023 r. Wnioski będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia, do wyczerpania zapasów węgla na składzie (9 ton frakcji orzech i 12 ton frakcji ekogroszek). Cena węgla nie uległa zmianie i wynosi 2000,00 zł brutto za tonę. Dla uprawnionych osób, zainteresowanych zakupem węgla zniesiony został limit ilościowy przypadający na jedno gospodarstwo domowe.

Zainteresowani zakupem węgla są zobowiązani do złożenia stosownego wniosku.

Wnioski prosimy składać w Urzędzie Gminy Radomsko w godzinach otwarcia urzędu.

Więcej informacji w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych można uzyskać pod numerem telefonu 44 683 46 83.

wniosek o zakup węgla sprzedaż końcowa