Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie w ramach zajęć feryjnych zaprosiła najmłodszych mieszkańców naszej Gminy na bardzo interesujące przedstawienie. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Miś marzy skrycie o przyjacielu celebrycie” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktyki i Edukacji „MASKA” z Krakowa.

 

Grupa osób, dzieci i dorośli. Na pierwszym planie osoba w stroju misia Aktorzy podczas przedstawienia dla dzieci

Myślą przewodnią przedstawienia było pokazanie, jak ważną wartością w życiu każdego człowieka jest bliskość przyjaciół w realnym świecie.

- Główny bohater opowieści, Misio Rysio, jest wielką gwiazdą Internetu, nagrywa filmy na kanale YouTube oraz prowadzi konto na Instagramie. Pragnie odnaleźć celebrytów z popularnych bajek, aby nagrać z nimi film, który podbije Internet. Podróżując przez las spotyka znane postacie z bajek, które uświadamiają Misiowi, że najlepsza zabawa z przyjaciółmi jest nie w wirtualnym, a prawdziwym życiu – tak w skrócie opisuje spektakl, Beata Merta, kierownik GBP w Strzałkowie.  

Ta pouczająca i jednocześnie dowcipna historia rozbawiła publiczność zgromadzoną w strzałkowskiej bibliotece. Nie zabrakło też wspólnych tańców. Dzieci, którym towarzyszyli rodzice i dziadkowie, wyszły z biblioteki bardzo zadowolone.

Grupa uśmiechniętych osób: mali i duzi Grupa dzieci w towarzystwie osoby przebranej za misia Grupa dzieci w towarzystwie osoby przebranej za misia Publiczność podczas oglądania spektaklu fot. GBP w Strzałkowie