To, że rozpoczęły się wakacje nie oznacza, że w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Radomsko nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie – we wszystkich pięciu szkołach ruszają, bądź będą kontynuowane, prace remontowe. Zaczynamy od Publicznej Szkoły Podstawowej w Płoszowie, gdzie nowy wygląd zyska m.in. sala komputerowa.

 

Sala lekcyjna w trakcie remontu Sala lekcyjna w trakcie remontu

Można rzec, że w PSP w Płoszowie remont rozpoczął się chwilę po tym jak mury placówki opuścili uczniowie.

- W naszej szkole trwa remont sali komputerowej. Zdemontowana została już stara wykładzina. Obecnie prowadzone są prace nad wyrównaniem posadzki pod nową wykładzinę obiektową – zauważa Beata Przygoda – Pukacz, dyrektor PSP w Płoszowie.

W ramach wakacyjnych remontów w płoszowskiej podstawówce zaplanowano również malowanie klatki schodowej.