Proboszcz parafii p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie, Mariusz Jędrzejczyk odebrał z rąk wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby promesę otrzymania środków z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Kwota 980 tys. złotych zostanie przeznaczona na renowację polichromii ze scenami z Radosnych Tajemnic Różańca – fresk z 1750 roku.

Cztery osoby stojące obok siebie: trzech mężczyzn i kobieta. Jeden z mężczyzn stoi za mównicą, kolejny trzyma w dłoniach tabliczkę

Promesa została wręczona podczas spotkania ph. „Porozmawiajmy w Łódzkim”, które odbyło się w minionym tygodniu w Kodrębie. Projekt do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków złożyła Gmina Radomsko.

- Prace konserwatorskie w kościele w Strzałkowie były niezbędne. Dlatego bardzo się cieszę, że przy pomocy tego rządowego programu ksiądz proboszcz będzie mógł rozpocząć działania naprawcze – zauważa wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc.

Kościół p.w. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Strzałkowie

Kościół Parafialny p.w. Nawiedzenia NMP w Strzałkowie jest przykładem barokowej architektury sakralnej. Dzięki rządowej dotacji polichromia ze scenami z Radosnych Tajemnic Różańca – fresk z 1750 r. zyska nowe życie, dzięki czemu wierni będę mogli ją podziwiać przez kolejne lata.