Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej przybyła do Gminy Radomsko. W niedzielę 7 lipca z radością i pokorą przyjęli ją parafianie Parafii św. Antoniego z Padwy w Płoszowie.

 

Strażacy niosą obraz Matki Bożej Ksiądz i wierni klęczą przed obrazem  Matki Bożej

Ikona, która od 1 lipca gości w dekanacie św. Lamberta należącego do Archidiecezji Częstochowskiej, do parafii w Płoszowie przybyła z Parafii NMP Matki Kościoła w Radomsku.  

Wierni, biskup Andrzej Przybylski, miejscowy proboszcz Antoni Arkit oraz duchowni z okolicznych parafii oczekiwali na Matkę Bożą przed Publiczna Szkołą Podstwową w Płoszowie. Chcieli oddać Jej pokłon i udać się w procesji do miejscowego kościoła, na uroczystą mszę świętą.

- Obecność w tak ważnym wydarzeniu jest materialnym świadectwem wiary oraz zaproszeniem wszystkich do Wspólnoty Kościoła – zauważa proboszcz parafii ks. Antoni Arkit.

 Duchowni idą przed obrazem Matki Bożej Wierni w oczekiwaniu na obraz Marki Bożej Dziewczynki idące w procesji Wierni idący w procesji

Z Parafii św. Antoniego z Padwy w Płoszowie ikona Matki Bożej zawędruje do Parafii Przenajświętszej Trójcy w Kietlinie. Tam wierni przywitają ją w poniedziałek 8 lipca.

Strażacy idą w procesji Kobieta trzyma za rączkę małą dziewczynkę Kobiety idące w procesji Kobiet idące w procesji Trzy osoby stoją obok siebie. Kobieta trzyma na ręku dzieckoProcesja Strażacy idą w procesji Procesja Procesja Procesja Dzieci idące w procesji Dzieci idące w procesjiKobiet idące w procesji Grupa osób idąca w procesji Duchowni idący w procesji Grupa osób idąca w procesji Duchowni idący w procesji Grupa osób idąca w procesji Grupa osób idąca w procesjiGrupa osób idąca w procesji Grupa osób idąca w procesji Dzieci idące w procesji Procesja Osoby stoją pod parasolami Osoby stoją pod parasolami Osoby stoją pod parasolami Osoby stoją pod parasolami Grupa osób  Mężczyźni jadą na koniach Obraz Matki Bożej Obraz Matki Bożej Duchowni klęczą wraz z wiernymi Duchowni klęczą przez obrazem Matki Bożej Duchowni całują obraz Matki Bożej Duchowni i wierni Duchowni idą w procesji Grupa osób, jedna z nich - kobieta trzyma w ręku kwiaty Duchowni idą w procesji Widoczny jest obraz Matki Bożej Duchowni idą w procesji  Procesja z obrazem Matki Bożej  Mężczyźni na koniach  Mężczyźni na koniach i wierni wchodzący do kościoła Moment wnoszenia obrazu Matki Bożej do kościoła w Płoszowie  Strażacy niosą obraz Matki Bożej Procesja z obrazem Matki Bożej Obraz Matki Bożej w kościele w Płoszowie Obraz Matki Bożej w kościele w Płoszowie Wierni i duchowni w kościele Duchowni przed obrazem Matki Bożej Duchowni i wierni w kościele Ołtarz w kościele i duchowni Duchowni i wierni klęczą przed obrazem Matki Bożej Duchowni klęczy przed obrazem Matki Bożej Duchowni i wierni w kościele Wierni i duchowni w kościele Wierni i duchowny klęczą przed obrazem Matki Bożej