Pomysłowością i kreatywnością wykazali się adepci pożarnictwa Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Szczepocic, którzy w niedzielę 7 lipca zorganizowali Festyn Rodzinny. Uczestników wydarzenia nie odstraszyła nawet kapryśna pogoda. Mali, średni i duzi uczestniczyli w grach i zabawach, w trakcie których nie opuszczał ich dobry humor.

 

Młodzieżówka OSP Szczepocice Dzieci i dorośli podczas wspólnej zabawy

Plac przed remizą strażacką OSP Szczepocice w minioną niedzielę tętnił śmiechem i gwarem. Wszystko za sprawą Festynu Rodzinnego, na który mieszkańców miejscowości - i nie tylko -  zaprosili druhowie z MDP w Szczepocicach. Przysłowiowe „pięć groszy” do organizacji plenerowego wydarzenia dołożyła też starszyzna z OSP Szczepocice. Połączenie młodości z doświadczeniem dało wymierny efekt.

Moc atrakcji dla małych i dużych sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Dzieci miały do wyboru m. in. dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki czy wreszcie fotobudkę i taniec z pluszowym misiem. Starsi mogli raczyć się przysmakami z grilla. Wszyscy natomiast mieli okazję spróbować swoich sił w konkursach przygotowanych przez młodzieżówkę OSP Szczepocice. W jednym z konkursów polegającym na przeciąganiu liny brali również udział przedstawicie samorządu: Gminę Radomsko reprezentował sekretarz Grzegorz Wierzbicki, a Powiat Radomszczański, radny Damian Wieloch. Panowie, tak jak i pozostali uczestnicy zabawy, doskonale się bawili.

Dzieci i dorośli podczas przeciągania liny Dzieci bawiące się na dmuchańcu Dzieci podczas przeciągania liny Mężczyzna podciąga się na drążku

Podsumowując, adepci pożarnictwa ze Szczepocic, czyli Marta Broniszewska, Weronika Broniszewska, Wiktor Florczyk, Lena Koćwin, Paweł Kostrzewski, Jakub Suchojad, Weronika Ślęzak, Igor Ślęzak sprawdzili się jako organizatorzy plenerowego wydarzenia, a tym samym udowodnili, że pomagać ludziom chcą na dwa sposoby: niosąc im pomoc oraz integrując.  

Grupa osób na tle wozu bojowego Dwaj chłopcy podczas wytyczania toru przeszkód Dzieci bawiące się na dmuchańcu Dwaj mali chłopcy podczas zabawy Dzieci bawiące się na dmuchańcu Stoisko gastronomiczne podczas pikniku Stoisko gastronomiczne podczas pikniku Dzieci i młodzież podczas zaplatania warkoczyków Dziewczynki robią dzieciom wodne tatuaże Dwie dziewczynki siedzą na krzesłach   Trzy młode osoby stojące obok siebie Dzieci bawiące się na dmuchańcu Grupa dzieci podczas wspólnej zabawy Dzieci podczas przeciągania liny Dzieci podczas przeciągania liny Dzieci podczas przeciągania liny Dzieci podczas przeciągania liny Młodzież podczas przeciągania liny Dzieci podczas przeciągania liny Dzieci podczas przeglądania liny Młodzi ludzi stojący obok siebie Zawody polegające na przeciąganiu liny Zawody polegające na przeciąganiu liny Grupa osób - uczestnicy pikniku Dwaj mężczyźni stoją obok siebie. Jedne z nich trzyma parasol Zabawa w przeciąganie liny Dzieci i dorośli przeciągają linę Zawody polegające na przeciąganiu liny Przeciąganie liny Przeciąganie linyGrupa osób na tle strażackiego wozu bojowego Grupa osób podczas pikniku Przeciąganie liny Stoisko wystawiennicze podczas pikniku Stoiska wystawiennicze podczas pikniku Dwie dziewczynki trzymające w ręku balony Grupa osób: dzieci i dorośli podczas piknikuMężczyzna i dwoje dzieci. Dzieci jedzą lodyDorośli i dzieci podczas zabawy Chłopiec w kapeluszu Dorośli i dzieci podczas zabawy Dziewczynka maluje buzię chłopcu Dzieci podczas zabawy Duży pluszowy miś Zabawa z pluszowym misiem Zabawa z pluszowym misiem Zabawa z pluszowym misiem Dorosłe osoby przy stoisku wystawienniczym Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Uczestnicy pikniku Mężczyzna podciągający się na drążku Mężczyzna podciągający się na drążkuMężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Uczestnicy pikniku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Uczestnicy pikniku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Mężczyzna podczas podciągania się na drążku Uczestnicy pikniku Mężczyzna podciągający się na drążku Mężczyzna podciągający się na drążku