Katarzyna Kozera mieszkanka Strzałkowa (Gmina Radomsko) - sztangistka UMLKS Radomsko za osiągnięcia na polu sportowym została doceniona przez marszałka Województwa Łódzkiego, Grzegorza Schreibera.

Katarzyna Kozera znalazła się w gronie sportowców z Łódzkiego, którzy na międzynarodowych arenach sięgali po medale oraz zdobywali tytuły mistrzowskie na szczeblu krajowym. To właśnie takich zawodników marszałek Grzegorz Schreiber wyróżnił stypendiami sportowymi. Sztangistka, na co dzień trenująca w UMLKS Radomsko, otrzymała stypendium marszałka Województwa Łódzkiego za osiągnięcia indywidualne.

Katarzyna Kozera w ubiegłym roku zdobyła m.in. tytuł Mistrzyni Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a z wynikiem 184 kg w dwuboju (rwanie 81 kg, podrzut 103kg) została wicemistrzynią Polski Seniorek. W marcu tego roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata juniorów do lat 17, które odbyły się w Albanii.

Osiągnięcia mieszkanki Strzałkowa docenił również wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc, który w marcu tego roku wręczył sztangistce nagrodę za wybitne osiągnięcia sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym.

Sztangistka Katarzyna Kozera i jej trener Paweł Bera na ściance

Sztangistka Katarzyna Kozera z trenerem Sławomirem Berą (fot. arch. prywatne)