W Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowe Młodzieży OHP. W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn. Impreza została zorganizowana przez Łódzką Wojewódzką Komendę OHP, Hufiec Pracy 5-8 Radomsko oraz Powiatową Halę Sportową w Radomsku. Partnerem wydarzenia była Gmina Radomsko. Podziękowania za owocną współpracę na ręce wójta Gminy Radomsko złożył Wojewódzki Komendant OHP, Robert Przybyła.

Celem imprezy, która została zorganizowana po raz pierwszy był rozwój kultury fizycznej wśród członków Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP, propagowanie zdrowego stylu życia oraz gry fair play.

– Celem wydarzenia jest również profilaktyka, a przede wszystkim przeciwdziałanie zjawiskom niepożądanym, takie jak alkoholizm i narkomania wśród młodzieży – mówi Ewa Smolarek, komendantka Hufca OHP 5-8 w Radomsku.

Czteroosobowe drużyny składające się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców rywalizowały w konkurencjach sportowych takich jak: biegi na 100 metrów, rzut piłką lekarską, przeciąganie liny, tor przeszkód oraz strzelnica, na której zostały przeprowadzone indywidualne konkurencje strzeleckie.

Zawodnik przygotowujący się do rzutu piłką lekarską  Zawodniczka podczas konkurencji sportowej polegającej na przeciąganiu liny z obciążeniem

Po zaciętej rywalizacji i zliczeniu wszystkich punktów zostali wyłonieni zwycięscy. Najlepszym strzelcem okazał się Jakub Pająk z OHP w Skierniewicach, wśród dziewczyn w strzelaniu najlepsza była natomiast Julia Zdonek z OHP w Tomaszowie Mazowieckim.

W klasyfikacji zespołowej I miejsce wywalczyła drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego, II miejsce ze Skierniewic a III z Wieruszowa. Zespół z Radomska uplasował się na czwartym miejscu.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zostali natomiast nagrodzeni pamiątkowymi medalami, które wręczał m.in. wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Mężczyzna: wójt Gminy Radomsko gratuluje młodej zawodniczce Mężczyzna: wójt Gminy Radomsko podczas wręczania medali zawodnikom Mężczyzna: wójt Gminy Radomsko podczas wręczania upominków uczestnikom sportowych zawodówGrupa osób - uczestnicy Wojewódzkich Zawodów Sportowych Młodzieży OHP

Miłym akcentem podczas sportowego wydarzenia było wręczenie wójtowi Gminy Radomsko, Romanowi Radczycowi podziękowań za owocną współpracę przy przygotowaniu imprezy.

- Bardzo dziękuję Panu wójtowi oraz całemu samorządowi Gminy Radomsko za współpracę przy zorganizowaniu Wojewódzkich Zawodów Sportowych Młodzieży OHP.  Pomoc jest tym bardziej piękna, że przynosi wymierne efekty. Młodzi ludzi integrują się, uczą się poprawnej rywalizacji oraz doceniają życie bez używek - zauważa Robert Przybyła, Wojewódzki Komendant OHP.

Dwóch mężczyzn. Jeden z nich: Wojewódzki Komendant OHP wręcza gratulacje wójtowi Gminy RadomskoDwóch mężczyzn. Jeden trzyma w ręku mikrofon.  W tle widoczny mężczyzna i kobieta