Piotr Płoskoński, mieszkaniec Gminy Radomsko, na co dzień zawodnik KBKS Radomsko wystartował w biegach w Niemczech. Biegacz odniósł kolejne życiowe sukcesy.

Mężczyzna, Piotr Płoskoński w sportowym stroju

Piotr Płoskoński uczestniczył w dwóch jubileuszowych biegach, ale na trzech dystansach.

- W sobotę, 9 grudnia, wystartowałem w 50. Nikolauslauf w Neumunster (80 km na północ od Hamburga). W ciężkich terenowych warunkach wygrałem Open Bieg na 4 km z wynikiem 19:02. Ten bieg wygrałem zdecydowanie, bo z przewagą ok. 200 m nad drugim zawodnikiem – zauważa Piotr Płoskoński.  - W ubiegłym roku, w kategorii open zająłem tam trzecie – dodaje.

W niedzielę, 10 grudnia, Piotr Płoskoński wystartował natomiast w 10. Nikolauslaf (w miejscowości Heeslingen, 80 km od Hamburga).

- Biegło się w katastrofalnych warunkach, na wodnisto-błotnistej trasie wystartowałem na dwóch dystansach: ok.3600 m, na którym zająłem dziewiąte miejsce open (w zeszłym roku byłem tam siódmy open) oraz na dystansie 860 m, na którym zająłem siódme miejsce open (rok temu byłem ósmy). Oczywiście kategorię wiekową wygrałem na obu dystansach – podkreśla zawodnik KBKS Radomsko.

Piotr Płoskoński zapewnia, że po prawie trzytygodniowej chorobie dochodzi do siebie.

- To ważne, ponieważ sezon halowy zaczyna się już w lutym. Najpierw będą Halowe Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce w Toruniu, a w marcu Halowe Mistrzostwa Europy, również w Toruniu – zauważa Piotr Płoskoński.

Mężczyzna, Piotr Płoskoński w sportowym stroju Tabela z informacjami dot. biegu Biało-czerwono koszulka z numerem startowym Tabela startowa

fot. arch. Piotra Płoskońskiego