Piotr Płoskoński, mieszkaniec Gminy Radomsko zdobył drużynowo brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Masters w Lekkiej Atletyce w Toruniu. W skład drużyny oprócz pana Piotra wchodzili: Jan Rybarczyk, który indywidualnie zdobył srebrny medal oraz Robert Korzeniowski, czterokrotny Mistrz Olimpijski. Pan Piotr mówi, że ten brąz smakuje jak złoto!

Trzech panów w biało-czerwonych strojach sportowych na podium. Pierwszy z prawej: Piotr Płoskoński Dyplom Piotra Płoskońskiego

W trwających w Toruniu Mistrzostwach Europy Masters w Lekkiej Atletyce doskonale radzi sobie zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko – Piotr Płoskoński. W biegu na 400 m, konkurencji otwierającej mistrzostwa był czwarty w swojej serii i 19 open. Pan Piotr świetnie za to wypadł w crossie na 8 km. Polacy drużynowo, wśród nich Piotr Płoskoński zdobyli brązowy medal!

- Toruń ogólnie nie jest dla mnie szczęśliwy. Przez 18 lat zabrał mi kilka tytułów Mistrza Polski, w ubiegłym roku tytuł wicemistrza świata w chodzie i kilka innych medali. Obecnie  w jakiejś małej części zrekompensował mi wcześniejsze niepowodzenia – mówi Piotr Płoskoński.

- W crossie najpierw trzeba było złapać się do pierwszej trójki, bo trzech zawodników z najlepszymi czasami automatycznie łapie się do zespołu danego kraju. Następnie należy wygrać z innymi reprezentacjami. Na ciężkiej górzystej trasie pobiegłem fajny bieg i jako nr 3 złapałem się do zespołu! Zająłem 15 miejsce indywidualnie i 3 miejsce jako reprezentacja Polski. Na zespół złożyli się Jan Rybarczyk, który indywidualnie zdobył srebrny medal oraz Robert Korzeniowski, czterokrotny Mistrz Olimpijski – dodaje utytułowany biegacz.

Pan Piotr podkreśla, że sukces ten rodził się w bólach. W listopadzie zawodnik KBKS  przeszedł covid. Miesiąc nie trenował i walczył z czasem, by przygotować formę na Mistrzostwa Europy w Toruniu.

- Zdążyłem na czas! Jestem przeszczęśliwy! Dla mnie ten brąz smakuje jak złoto. Dedykuję ten medal wszystkim tym którzy mnie wspierali, wierzyli we mnie i mi dopingowali – podkreśla Piotr Płoskoński.

Zawodnicy w biało - czerwonych strojach stojący na podium Zawodnicy w biało - czerwonych strojach stojący na podium fot. arch. prywatne Piotra Płoskońskiego