Po wielu miesiącach pracy, dobiega końca duża inwestycja w Strzałkowie. W dniu dzisiejszym (11 maja) drogowcy rozpoczęli wylewanie asfaltu. Już w najbliższy weekend użytkownicy drogi pojadą nową nawierzchnią. 

 

Nakładka asfaltowa jest ostatnim elementem przebudowy ulicy Kolumba w Strzałkowie. Od kilku tygodni mieszkańcy tej części miejscowości mogą natomiast korzystać z nowopowstałego chodnika.

Nowa nawierzchnia, na której widać walecMaszyny drogowe i drogowcy przy budowie nawierzchni Maszyna drogowa, drogowcy, nowa nawierzchniaMaszyna drogowa i drogowcy w trakcie robót przy wylewaniu nowej nakładki asfaltowej

Zadanie, którego realizacja rozpoczęła się w styczniu tego roku, obejmowało ujednolicenie przekroju jezdni poprzez poszerzenie do szerokości 5,5 metra, wykonanie chodnika na odcinku 937 metrów o szerokości 2 metrów z kostki brukowej wraz ze zjazdami.

Środki na realizację zadania w całości pochodziły z budżetu Gminy Radomsko.

Drogowcy przy budowie drogi. Jeden z mężczyzn trzyma w ręku łopatę. Widoczna duża maszyna drogowaDrogowcy przy budowie nawierzchni