W dwóch placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Radomsko od kilku dni trwa kompleksowy remont. W Publicznej Szkole Podstawowej w Kietlinie i Publicznej Szkole Podstawowej w Płoszowie zakres prac polega m.in. na termomodernizacji obiektów oraz wymianie  źródeł ciepła.

- Uczniowie i nauczyciele spędzają dużą część czasu w szkole. Ważne, aby zapewnić im zdrowe i komfortowe warunki do rozwoju. Dodatkowo dzięki termomodernizacji budynki zyskają nowe walory estetyczne i użytkowe – mówi wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc, podkreślając zarazem, że  docieplenie obiektów i wymiana źródeł ciepła przyczyni się do konkretnych oszczędności.

Zakres robót w przypadku obu placówek jest ogromny. Zmodernizowana zostanie instalacja c.o., a kotły węglowe zostaną wymienione na elektryczne pompy ciepła. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne typu LED, ocieplone zostaną ściany budynków, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa.  Co istotne, na obiektach zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Roboty idą pełną parą. Postęp prac widać, szczególnie w szkole w Kietlinie, nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz.

PSP w Kietlinie

Szkoła Podstawowa w Kietlinie podczas termomodernizacji Ściana szczytowa szkoły w Kietlinie podczas termomodernizacji

PSP w Płoszowie

W szkole podstawowej w Płoszowie trwa remont. Przed budynkiem placówki został ustawiony kontener, do którego trafiają stare m.in. grzejnikiW szkole podstawowe w ramach remontu placówki trwa demontaż grzejników

Wartość inwestycji w przypadku PSP w Kietlinie to prawie 3,5 mln złotych, natomiast w Płoszowie to bez mała 2 mln złotych. Zadania zostały dofinansowane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.