Blisko 1,5 kilometrowy odcinek nawierzchni od granicy pasa autostrady do wysokości kościoła parafialnego w Szczepocicach Rządowych zostanie przebudowany. Środki na zadanie pochodzą z budżetu Gminy Radomsko oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Droga w Szczepocicach Rządowych Droga w Szczepocicach Rządowych

Przed wykonaniem nowej nawierzchni krawędzie jezdni i pobocza zostaną oczyszczone z nadmiaru ziemi, tak aby umożliwić ułożenie docelowej szerokości warstwy ścieralnej 4,5 m oraz zachować przebieg jezdni w dostępnym pasie drogi. Pobocza zostaną utwardzone warstwą kruszywa szerokości 0,75 m do wysokości nawierzchni jezdni.

Na całym odcinku objętym remontem przewiduje się odwodnienie metodą powierzchniową przy zachowaniu dotychczasowych warunków odprowadzenia wód opadowych.

Droga w Szczepocicach Rządowych Droga w Szczepocicach Rządowych

Zadanie zostanie zrealizowane do końca tego roku. Całkowita wartość inwestycji to 911 375,00 zł. Środki pochodzą z budżetu Gminy Radomsko (455 688,00 zł) oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (455 687,00 zł).