W Urzędzie Gminy Radomsko podpisana została umowa dotacji  współfinansowanej z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dla parafii Nawiedzenia NPM w Strzałkowie na realizację zadania pn: „Renowacja polichromii ze scenami z Radosnych Tajemnic Różańca – fresk z 1750 r. z kościoła parafialnego pw. Nawiedzenia NMP w Strzałkowie”. Dokument podpisał wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc oraz ks. Mariusz Jędrzejczyk, proboszcz parafii w Strzałkowie. Jest to niezbędny etap do realizacji inwestycji.

Dwóch panów: od lewej ks. Mariusz Jędrzejczyk, proboszcz parafii w Strzałkowie i wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc. Panowie trzymają w dłoniach dokumenty Kościół Nawiedzenia NPM w Strzałkowie

Gmina Radomsko na ten cel przeznacza 999.104,40 zł, z czego 979 122,31 zł to kwota z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Środki budżetu Gminy Radomsko  stanowią 2 proc. wartości inwestycji, czyli 19.982,09 zł.

- Kościół w Strzałkowie stanowi integralną część historii naszej gminy, jest świadectwem minionych wieków i zmian jakie zachodziły na przestrzeni lat, dlatego też zależy nam by świątynia była w jak najlepszym stanie – zauważa wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

- W ramach tej inwestycji wykonany zostanie szereg prac skupiający się na renowacji polichromii w kościele w Strzałkowie. Dzięki tej inwestycji sceny z Radosnych Tajemnic Różańca odzyskają swój blask i piękno – zauważa ks. Mariusz Jędrzejczyk, proboszcz parafii w Strzałkowie.

Zgodnie z podpisaną umową prace w Kościele NPM w Strzałkowie muszą zakończyć się do 20 grudnia 2024 r.

Od lewej: ks. Mariusz Jędrzejczyk, proboszcz parafii w Strzałkowie i wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc podczas podpisywania dokumentów Od lewej: ks. Mariusz Jędrzejczyk, proboszcz parafii w Strzałkowie oraz wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc podczas podpisywania umowy Ks. Mariusz Jędrzejczyk, proboszcz parafii w Strzałkowie oraz wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc podczas podpisywania dokumentów Od lewej: ks. Mariusz Jędrzejczyk, proboszcz parafii w Strzałkowie oraz wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc podczas podpisywania dokumentów