Piotr Płoskoński - mieszkaniec Strzałkowa (Gmina Radomsko) na co dzień zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko został mistrzem Polski w Chodzie Sportowym Masters na 10 km w kategorii M55.

Mistrzostwa odbyły się w niedzielę, 23 kwietnia w Warszawie na stadionie PGE Narodowy. Pan Piotr przyznaje, że jechał na nie pełen niepewności, ponieważ na Mistrzostwach Świata został zdyskwalifikowany w chodzie na dwóch dystansach.

Postanowiłem jednak wziąć udział w mistrzostwach, ponieważ jechałem też bronić tytułu wicemistrza Polski sprzed roku, który to wpadł mi niespodziewanie przez dyskwalifikację rekordzisty Polski w mojej kategorii wiekowej. Najważniejsze dla mnie było ukończenie tych zawodów, ale to, że zdobędę tytuł Mistrza Polski przeszło moje najśmielsze oczekiwania, bo już zastanawiałem się czy nie skończyć całkowicie z chodem – mówi Piotr Płoskoński, zawodnik KBKS Radomsko.

Mężczyzna podczas biegu. Za nim biegnie kobietaOkrągły biało - zielony medal zawieszony na zielono-białej wstążce

Fot. arch. prywatne

Na uwagę zasługuje to, iż jest to 126 medal Mistrzostw Polski i 32 tytuł Mistrza Polski Piotra Płoskońskiego. Obecnie mieszkaniec Strzałkowa przygotowuje się do czerwcowych Mistrzostw Polski w pięcioboju.

Serdecznie gratulujemy!