Siatkarze Klubu Sportowego METPRIM Volley Radomsko wywalczyli awans do II ligi. Tym samym spełniły się marzenia nie tylko zawodników i trenerów, ale również kibiców. Volley Radomsko kibicują między innymi samorządowcy Gminy Radomsko, w imieniu których gratulacje zespołowi składa wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

METPRIM Volley Radomsko to drużyna, która ma wielu przyjaciół. Wśród nich od sezonu 2021/2022 jest Gmina Radomsko.

- Radość jest olbrzymia. Miniony sezon był bardzo udany dla siatkarzy Volleya. Trener Paweł Kowalczyk zbudował silny zespół, również mentalnie, co przełożyło się na awans zespołu do II ligi – mówi Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

–  Siatkówka to sport, który łączy pokolenia, na mecze przychodzą całe rodziny, dlatego tym bardziej gratuluję awansu – dodaje.

Grupa mężczyzn w niebieskich strojach sportowych. Jedni stoją inni siedząGrupa mężczyzn. Wszyscy w niebieskich strojach sportowych. Większość stoi, inni siedzą na płycie boiska Zadowolona grupa mężczyzn

fot. Volley Radomsko

Droga siatkarzy Volley Radomsko do II ligi nacechowana była ogromnymi emocjami. W turnieju wojewódzkim o awans do II ligi Volley zajął drugie miejsce i awansował do półfinału ogólnopolskiego w Kobyłce. Tam siatkarze Volley Radomsko zajęli trzecie miejsce i wydawało się, że pożegnali się z marzeniami o II lidze, bo do finału ogólnopolskiego awansowały tylko dwa zespoły. Tymczasem z finału ogólnopolskiego w Żychlinie wycofała się jedna z drużyn. Jej miejsce zajął właśnie Volley Radomsko. W piątek, 28 kwietnia, siatkarze Volley przegrali z Volley Team Żychlin 1:3, ale w sobotę wygrali z 3:1 z Talent Sferawent Cieszyn, a sukces przypieczętowali w niedzielę wygraną 3:0 z Orłem Osiek!

Raz jeszcze gratulujemy!