Dopisała nie tylko pogoda, ale i humory. Umiejętności strzeleckie uczestników też nie zawiodły. Tak w skrócie można opisać Spartakiadę Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego w konkurencji strzelectwo sportowe. W zawodach uczestniczyła reprezentacja Gminy Radomsko.

 

Za nami kolejna edycja Spartakiady Samorządowców Powiatu Radomszczańskiego. Tym razem wydarzenie miało miejsce w  piątek 12 maja 2023 r. w gminie Kobiele Wielkie na strzelnicy plenerowej w Jasieniu.  

Grupa osób: kobiety i mężczyźni. Niektórzy trzymają w dłoniach dyplomyGrupa sześciu osób na tle strzelnicy sportowejGrupa osób, wszyscy uśmiechnięci. Dwóch mężczyzn podaje sobie dłonieDwóch mężczyzn. Jeden z kamizelce odblaskowej z napisem sędzia, drugi trzyma kartkę w ręku sprawdzając wyniki zawodówTrzej mężczyźni w pozycji leżącej na brzuchu. Wszyscy trzymają w dłoniach długą brońMężczyźni w pozycji leżącej na brzuchu. Wszyscy w dłoniach trzymają długą broń

W konkurencji strzeleckiej 12 drużyn reprezentujących jednostki samorządowe z Powiatu Radomszczańskiego walczyło o miano zwycięzcy. Wydarzenie było okazją nie tylko do rywalizacji sportowej, ale i integracji.  Gminę Radomsko reprezentowali: Waldemar Łuszczyński (przewodniczący Rady Gminy Radomsko), Roman Radczyc (wójt Gminy Radomsko), Mieczysław Kowalczyk (radny Rady Gminy Radomsko), Jarosław Dudek (inspektor Urzędu Gminy Radomsko)

Wyniki indywidulane:

  1. Rafał Olborski
  2. Ewelina Garwolska 
  3. Grzegorz Wierzbicki

Klasyfikacja grupowa: 

  1. Powiat Radomszczański
  2. Gmina Kodrąb 
  3. Gmina Gomunice

Załoga Gminy Radomsko uplasowała się na 8 miejscu.

Medale i upominki dla zwycięzców indywidualnych oraz puchary dla drużyn wręczali Sekretarz Powiatu Radomszczańskiego Tomasz Kornacki, Wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc i Wójt Gminy Żytno Mirosław Ociepa.  

Liczna grupa osób stojąca na tle strzelnicy sportowejTrzej mężczyźni. Jeden z nich trzyma w dłoniach puchar, kolejny dyplomGrupa osób. Mężczyzna gratuluje kobiecie trzymającej w dłoniach pucharGrupa mężczyzn podających sobie dłonieGrupa osób. Moment wręczania pucharu i dyplomuGrupa osób stojąca na tle strzelnicy. Niektóre osoby trzymają w dłoniach dyplomyGrupa osób. Dwaj mężczyźni podają sobie dłonieKobieta i dwaj mężczyźni. Wszyscy na piersiach mają medale a w dłoniach trzymają dyplomyGrupa osób na tle strzelnicy Dwaj mężczyźni w kamizelkach. Jeden z nich siedzi przy stolikuDwaj mężczyźni w pozycji leżącej na brzuch trzymają w dłoniach długą broń. Tuż za nimi widoczni mężczyźni w kamizelkach z napisem sędziaGrupa mężczyzn w pozycji leżącej na brzuchu. Jeden z mężczyzn w trakcie przeładowywania broni