Trwają roboty budowlane przy budynku gospodarczo – garażowym, który zostanie zaadaptowany na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce. Fundusze na realizację zadania pochodzą z budżetu Gminy Radomsko.

Roboty ruszyły przed kilkunastoma tygodniami. Póki co przebiegają planowo.

Realizacja tego zadania wpłynie niewątpliwie na warunki pracy strażaków – mówi wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Zakres prac budowlanych zakłada budowę obiektu i wyposażenie go w niezbędne przyłącza.

- W budynku znajdą się trzy boksy garażowe oraz pomieszczenia socjalne – wyjaśnia prezes OSP w Dąbrówce, Jacek Przerada.

Przy ścianie z pustaków stoją rusztowania. Tuż obok widoczne bloczki z pustakami Fundamenty boksów garażowych

W ramach inwestycji zostanie również zagospodarowany teren wokół obiektu. Plac będzie mógł być wykorzystywany przez strażaków ochotników między innymi do ćwiczeń oraz organizacji pikników dla lokalnej społeczności.

Inwestycja powinna zakończyć się do końca sierpnia tego roku. Koszt zadania to 630 tys. złotych. Fundusze pochodzą z budżetu Gminy Radomsko.

Teren budowy. Widoczne fundamenty, druty wystające z ziemi, maszyny budowlanePlac budowy. Widoczne fundamenty, druty, bloczki z pustakami