Strzałków, był kolejną miejscowością, którą w ostatnim czasie odwiedziła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W programie wizyty oprócz zapoznania się z olbrzymią inwestycją  - rozbudowa siedziby OSP w Strzałkowie były też rozmowy z mieszkańcami. Marszałek Witek gościła w Strzałkowie na zaproszenie poseł na Sejm RP Anny Milczanowskiej.

Grupa osób - trzy z nich, dwie kobiety i mężczyzna stoją przy mikrofonach - na tle OSP w Strzałkowie Grupa osób - kobieta stoi przy mikrofonie - pozostałe osoby przysłuchują się jej wypowiedzi

Wizyta, w której uczestniczył również m.in. marszałek senior Antoni Macierewicz oraz wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc miała miejsce we wtorek 10 października.

- Kwestia bezpieczeństwa to nie jest tylko coś o czym mówimy, to jest coś co nas bezpośrednio interesuje i jest nam bliskie. Remiza OSP w Strzałkowie, której odbiór techniczny będzie miał miejsce, jak mówią inwestorzy z przyspieszeniem, czyli na początku przyszłego roku, to jest przykład tego, jak dbamy o bezpieczeństwo – podkreśliła marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

Zadanie obejmuje rozbudowę, nadbudowę i przebudowę budynku remizy. Dzięki temu kompleks zyska nową część socjalno-dydaktyczno-administracyjną.

W nowej części będzie pięć boksów garażowych, powstanie nowa klatka schodowa, duży taras, wszystkie systemy i media wykonane zostaną zgodnie z projektem oraz obowiązującymi przepisami. Budynek zyska odwodnienie liniowe, instalację fotowoltaiczną, parkingi oraz zostanie zagospodarowany teren wokół strażnicy. Zakończenie prac ma nastąpić do 30 czerwca 2024 roku.

Fundusze na rozbudowę strażnicy pochodzą z dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych oraz budżetu Gminy Radomsko.

Łączna wartość zadania to 5. 841.017,85. złotych.

Grupa osób - uczestników spotkania w Strzałkowie Grupa osób podczas spotkania z marszałek Sejmu Elżbietą Witek Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas rozmów z uczestnikami spotkania w Strzałkowie